107ndast alustades – saun Uues Maailmas

Esimene sissekanne tuleb sauna kohta, mis on minu isiklikus ja enamjaolt täiesti ebakronoloogiliselt kujunenud nimekirjas 107. Kuna seal saunas istudes ütlesin kõva häälega välja, et peaks saunadest blogi pidama hakkama, siis on igati loogiline, et see Uue Maailma vaiksel hoovipealsel asuv saun esimese au osaliseks saab.

Sattusin sauna veidi juhuslikult, ent nagu tavaliselt, ei saanud sauna-hasardist kantuna leilis käimata jätta. Eriti kui tegemist on säärase armsa linnakärast eemale romantilisesse õuekesse peitunud saunaga saja-aastase linnamaja hoovis. Kui enamasti on Uue Maailma kruntidel tänava ääres kortermaja, nagu neid sadakond aastat tagasi oli kombeks ehitada, siis selle krundi peal on ainult nö vana maja keset aeda. Saun pole mõõtmetelt teab mis suur – ent see eest lausa neljaruumiline! Esik, pesuruum ja leiliruum on küll üsna tillukesed, lavale mahtusime kahekesi korraga. Puhkeruum uhkeldab kaminaga. Sauna praegune peremees oli tükk aega jõude seisnud saunaruumi tühjaks teinud, kerisel kive vahetanud ja vist ka muud nipet-näpet korda teinud. Leil oli mõnus – ehkki nagu L. ütles, siis sai leiliruumi ventilatsioon veidi liiga hea tehtud – leil läheb kiiresti välja. Isiklikult mul ei ole selle vastu midagi, sest mulle meeldibki kiire ja äkiline leil, ainult küttepuid kulub ilmselt palju. 

Tuleb tunnistada, et Tallinnas ei ole ammu tavalises kodusaunas käia saanud. Hoovipealsed saunamajakesed on pigem eramajaelanike rida, ju vist selle päras! 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s